Złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski w boksie

Duży sukces odnieśli nasi bokserzy na Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w Grudziądzu w dniach 10.04 -14.04. 2013 r. Nasz klub jako jedyny bronił honoru Śląska w finałach miastrzostw Polski. RMKS jako drużyna zdobył II miejsce w Polsce za Szczecinem -52pkt,Rybnik 43 pkt, Kielce 41 pkt, a indywidualnie złoty medal i tytuł Mistrza kraju w wadze do 60 kg. zdobył Karol Kostka pokonując na punkty 3:0 Karola Barona z Ostrowa Mazowieckiego, w półfinale Maksymiliana Gibadło z Sanoka, a w walce finałowej Łuksza Niemczyka z Chojnowa i była to najładniejsza walka tych zawodów.

Srebrny medal i tytuł wicemistrza zdobył Sebastian Konsek w wadze do 64 kg ulegając na pkt 1:2 zawodnikowi z Kielc. Taki wynik spotkał się z krytyką w lokalnej prasie i telewizji, jako największy blamaż sędziów na mistrzostwach. W drodze do finału Sebastian pokonał Krzysztofa Burzec z Lubina, Kamila Holkę z Gorzowa i w półfinale Krystiana Raczka z Tarnowa.

Szóste miejsce przypadło Krzysiowi Kowalakowi w wadze 49 kg i Dawidowi Pierchale  w wadze do 52kg.  Zawodnikom w ringu sekundował ich trener klubowy Wojtek Podgórny, a na tej imprezie dodatkowo w roli II trenera kadry Śląska.