XVI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana.

W dniu 22.10.2016 r. do hali sportowej w Rybniku- Boguszowice przyjechało 76 zawodników z 22 klubów aby stoczyć pojedynki w XVI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana, byli to zawodnicy z Czech, dalekiego Kosova i Polscy. Wiele walk stało na bardzo wysokim poziomie, gdyż boksowało wielu mistrzów swoich krajów jak i medaliści Mistrzostw Europy i Świata.
Drużynowo wygrali pięściarze z RMKS-u Rybnik, niespodziewanie na drugim miejscu i 2 pkt. za nami uplasowała się drużyna z Mysłowic, a na trzecim miejscu zawodnicy z Gierałtowic.Najciekawszą walkę stoczyli wielokrotni mistrzowie Polski- Harwankowski Dominik z Jaworzna i Siedlecki Dawid z Rybnika, gdzie na pkt. 2 do 1 wygrał Dominik. Po kontuzjach wrócił na ring Szymon Skorupa (mistrz Polski młodzików) pokonując wysoko na pkt. Daniela Pogorzelskiego z Białegostoku. Znakomicie walczyły dwie nasze panie, które toczyły dopiero swoje trzecie walki w ringu i to z mistrzyniami kraju. W wadze do 52 kg. Oliwia Buchta pokonała 2 do 1 Roksanę Wierzbicką z Hetmana B., a Ania Pierchała uległa na pkt. 2 do 1 Nikoli Musiał z Energetyka Jaworzno.
 Punkty dla Rybniczan zdobywali jeszcze ; Sebastian Konsek, Skorupa Artur i Daniel, Frelich Wojtek, Chyliński Kamil.??