XV MTB o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana - podsumowanie

W dniach 17 i 18.10.2015r. na hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbył się już XV jubileuszowy Międzynarodowy turniej bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana. Wystartowało rekordowa ilość 124 zawodników. Po dwie ekipy ze Słowacji i Czech, Kosowa oraz reprezentacje regionalne Dolny Śląsk, Łódzkie i Górny Śląsk.

Drużynowo I miejsce zdobyli pięściarze z Rybnika, na drugim miejscu uplasowała się
ekipa z Nitry (Słowacja), trzecie  miejsce zajęli zawodnicy z Rudy Śląskiej. Punkty dla Rybnika zdobyli: Dawid Siedlecki, Sebastian Konsek, Błażej Lutka, Dawid Pierchała, Rafał Paszenda,
Szymon Skorupa i Artur, Paweł Mateja, Karol Kostka oraz po jednym punkcie: Sebastian Breus i Daniel Skorupa. W ringu sekundowali naszym zawodnikom Zbyszek Gąsiorowski i Wojtek
Podgórny.  Nagrody i Puchary zawodnikom wręczał Wiceprezydent Miasta Rybnika: Piotr Masłowski i żona śp. Józefa Cyrana - Jolanta wraz z rodziną .

Podczas tego turnieju najmłodsi pięściarze walczyli również o wyjazd na  Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w listopadzie na terenie Poznania. Z RMKS Rybnik awans wywalczyli- Dawid Siedlecki i Szymon Skorupa.

Natomiast Dawid Siedlecki RMKS Rybnik został uznany za najlepszego  młodzika tego turnieju pokonując w finale Baranowskiego Jakuba z Gwardii Wrocław. Najlepszym kadetem został-Christopher Bartoń z Nitry. Najlepszym juniorem wybrano Mateusza Wodzińskiego z Sosnowca.  Najlepszym młodzieżowcem został Błażej Lutka z Rybnika pokonując bardzo mocnego Słowaka Mario Maskanica. A już we wtorek rano trzej młodzieżowcy z RMKS Konsek S.  Kostka K. i Lutka B. wyjeżdżają do Konina na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.