Sekcja
Bokserska

XIX MTB o Puchar Dyrektora MOSiR zakończony

Dnia 17 marca 2018 r. na hali Sportowej w Boguszowicach odbył się już 19 Międzynarodowy Turniej bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR Rybnik. Wystartowało 76 zawodników z 16 klubów w tym trzy ekipy Czeskie oraz z Wrocławia, Białegostoku i Warszawy. Ze względu na aurę wiele klubów nie dojechało na zawody z Polski i Słowacji. Stoczono 34 pojedynki. Każdy zawodnik otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową. Drużynowo wygrała drużyna RMKS-u Rybnik 51 pkt. na drugim miejscu MOSM Tychy 38 pkt., a na trzecim BC Ostrawa 38 pkt.

Punkty dla Rybnika zdobywali: seniorzy - Sebastian Konsek (po dłuższej przerwie ze względu na służbę wojskowa) pokonując na pkt.Jakuba Laskowskiego z Bytomia. Daniel Skorupa  wygrał na punkty z Dawidem Posiłkiem z Tych. Młodzik - Dawid Ruciński pokonał Jakuba Kozieł z Jastrzębia, kadet - Artur Skorupa ( do ringu nie wszedł David Horwat z Hawirzowa). Juniorzy - Szymon Skorupa po bardzo ładnej walce pokonał na punkty Sebastiana Ostaszewskiego z Białegostoku,  a Paweł Masternak zwyciężył Jędrzeja Młynarskiego z Katowic.

Punkty dla Rybnika jeszcze zdobyli: Ania Pierchała, Paweł Mateja, Oliwia Buchta, Patryk Sobik.
 Przed turniejem medaliści Pucharu Polski, Mistrzostw Polski i Mistrzowie Śląska z Rybnika otrzymali od sekcji puchary a od Miasta Rybnika upominki, które wręczali Piotr Masłowski wiceprezydent, Janek Mura -Przewodniczący Rady Miasta Rybnika, Rafał Tymusz - dyrektor MOSiR  i wiceprezes RMKS Anatoli Jakimczuk.

Dziękujemy Agnieszce Klimasarze  i ekipie z hali MOSiR w Rybniku-Boguszowicach za pomoc w organizacji turnieju.