XIX Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Szyińskiego w Częstochowie

Bardzo udanie po wakacyjnej przerwie rozpoczęli nowy sezon młodzi pięściarze z Rybnika. Na ringu w Częstochowie w dn. 19-20.09.15r. odbył się już XIX Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Szyińskiego (trener dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego -Jerzego Kuleja) z udziałem zawodników z Irlandii, Ukrainy, Litwy, Niemiec i Polski. Nasi zawodnicy zdobyli drużynowo III miejsce na 25 klubów biorących udział w tym turnieju. Najlepiej wśród młodzików wypadł Rafał Paszenda wygrywając kategorię w wadze do 54 kg i otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika tego turnieju

Drugie miejsce w wadze do 43 kg zdobył Szymon Skorupa. W kategorii kadet Daniel Sorupa zdobył srebrny medal w wadze do 60 kg. przegrywając nieznacznie na punkty finał z mistrzem Polski Konradem Białasem. Zawodnikami opiekowali się Anatol Jakimczuk i Krzysztof Skorupa - tata braci Skorupa.

Natomiast w ubiegłym tygodniu na turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie nasz najlepszy młodzieżowiec Sebastian Konsek występując w kadrze Polski seniorów przegrał walkę o medal z zawodnikiem Szwedzkim, byłym olimpijczykiem - Mahomemedem Al-Maliki