XI Międzynarodowy Turniej Bokserski w Knurowie

W minioną sobotę i niedzielę w Knurowie odbył się XI Międzynarodowy turniej Bokserski z udziałem zawodników z Niemiec, Irlandii, Ukrainy i Słowacji. Znakomicie wypadli pięściarze RMKS Rybnik. Wszyscy wygrali swoje pojedynki, a w finale zdobyli pierwsze miejsca.
I tak: Damian Piwowar  waga 69 kg po znakomitej walce pokonał Vladimira Leskiv z Ukrainy, Dawid Pierchała  waga 56 kg pokonał na punkty Grzegorza Ryszkę z Żywca, Rafał Wyrobek już w II rundzie znokautował Dawida Kubiaka, Michał Wojdan 2:1 pokonał zawodnika z Niemiec Toma Maludeja. Niestety  Błażej Lutka poddał bez walki finał ze względu na kontuzję z soboty.

Natomiast dzień wcześniej w meczu Interligi (seniorzy) w Knurowie barwy Śląska broniło trzech zawodników z Rybnika. Znakomicie zaboksował w wadze 64 kg Sebastian Konsek (jeszcze junior) pokonując znakomitego Słowaka - Aleksandra Totha. W wadze do 56 kg Dawid Pierchała uległ nieznacznie na punkty Matuszowi Ladisłavowi oraz w wadze półciężkiej 1:2 na punkty przegrał Błażej Lutka.

W ringu zawodnikom sekundował Zbigniew Gąsiorowski.