Wyniki zawodników RMKS na 41 MTB o Czarne Diamenty

W niedzielę 11.06.2017r. w hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach zakończył się 41 Międzynarodowy Turniej Bokserski "CZARNE DIAMENTY", który trwał trzy dni (piątek, sobota i niedziela).W tym roku minęło już 50 lat jak powstał ten turniej, który odbywał się w Katowicach, Bytomiu,Jaworznie a ostatnie 10 lat w Myszkowie. W 2016 r. po raz pierwszy odbył się w Rybniku i był 40 jubileuszowy. w tym roku udział brały kadra Polski, Śląska, Ukrainy. Czech, Słowacji oraz Kosowa i Austrii. Do turnieju zgłosiło się 88 zawodników z 30 klubów.
Do  finału z RMKS-u zakwalifikowało się 8 zawodników. Pierwsze miejsca wywalczyli; Oliwier Nowok pokonując w finale wagi do 38,5 kg Jozefa Ślepczyka  z Kosova. W  wadze do 48 kg kadetów Artur Skorupa pokonał na punkty Huberta Olesiuka z Łęcznej i został najlepszym kadetem tego turnieju.

W juniorach Paweł Masternak do wagi 69 kg pokonał w finale zawodnika z Słowacji-Adama Wago.

W walce półfinałowej Paweł pokonał Mistrza Polski - Skoczyńskiego. Skorupa Daniel przegrał finałowy pojedynek w wadze do 64kg. z Konradem Białasem z Jaworzna. Ania Pierchała  uległa na punkty Natali Niedobylskiej z Łęcznej, która została najlepszą pięściarką tego turniej. Oliwia Buchta w finale wagi do 5 0kg uległa Roksanie Wierzbickiej z Hetmana Białystok i zdobyła srebrny medal. Dla Rybnika punktowali jeszcze Dawid Siedlecki, Skorupa Daniel,Skorupa Szymon.