Wyniki Pucharu Dyrektora MOSiR

W dniu 2 kwietnia 2011r. na hali Sportowej w Rybniku- Boguszowicach odbył się już XII turniej bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR. O godz. 12.00 oficjalnego otwarcia dokonał dyr. MOSiR - Rafał Tymusz. W zawodach udział wzięła rekordowa liczba zawodników - 129, z 27 klubów województw: Śląskiego, Małopolskiego, Opolskiego oraz dwie drużyny z Czech. Turniej trwał od godz. 12.00 aż do 21.30. Stoczono 50 walk, a 8 seniorskich przeniesiono na inny termin.
  Drużynowo I. miejsce zdobyli zawodnicy RMKS RYBNIK gromadząc 47 pkt, na II m. ukończyli
turniej pięściarze z Knurowa gromadząc 35 pkt, z kolei III m. wywalczyli zawodnicy z
Jawor-Team Jaworzno 27 pkt.
 Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano kadeta - Krzysztofa Kowalaka z RMKS w wadze do 46
kg, który w bardzo ciekawym i emocjonującym pojedynku wysoko na punkty pokonał zawodnika z
Żywca -Kacpra Zemczaka. Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się Fabian Szmid z Rybnika.
Obaj Ci zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.
 Punkty dla Rybnika zdobyli: Fabian i Gabriel Szmid, Krzysztof Kowalak, Sebastian Konsek,
Dawid Pierchała, Błażej i Mariusz Lutka, Daniel Bartosik, Daniel Rutkowski, Rafał Rdzeń,
Kamil Chyliński oraz Łukasz Kubiak. W ringu zawodnikom sekundowali Zbigniew Gąsiorowski i
Wojtek Podgórny.
 Dodatkowo po oficjalnym otwarciu turnieju odbyła się prezentacja zawodników, którzy
rozegrali mecz I ligi Młodzieżowej pomiędzy drużyną Śląska Rybnik a Gwarkiem Łęczna.
Stoczono 10 regulaminowych walk i mecz zakończył się wynikiem 16 : 13 dla Śląska:
1. walka 60 kg - Patryk Cichocki pokonał na punkty Michała Smerdla,
2. waga 46 kg - Oskar Matera przegrał z Karolem Judinem,
3. waga 52 kg - Karol Kostka przegrał na punkty 2:1 z Pawłem Mużyczukiem,
4. waga 57 kg - Daniel Balcerzak wygrał z Damianem Tymoszem,
5. waga 60 kg - Tokarz Grzegorz wygrał z Patrykiem Runowskim,
6. waga 52 kg - Pierchała Kamil przegrał na punkty z Tomaszem Smerdlem (mistrz Polski 49 kg).
7. waga 60 kg - Szymon Białas pokonał na punkty Usmana Gatsultanop,
8. waga 64 kg - Dawid Białas wygrał z Grzegorzem Kowalczuk,
9. waga 91 kg - Pasiek Damian wygrał przed czasem w 2 rundzie przez RSC z Danielem Soczyńskim i w ostatniej walce meczu waga do 64 kg Mariusz Kaczmarczyk zremisował
z Markiem Jędrzejewskim.
 Gośćmi tych zawodów byli- mistrz Olimpijski  Marian Kasprzyk, Mistrz
Świata - Henryk Średnicki oraz pierwszy medalista mistrzostw Świata -
Zbyszek Kicka, którzy wręczali nagrody zawodnikom wraz z Dyrektorem Rafałem Tymuszem.