Wieści z bokserskich ringów...

W dn.12 -16.05.09 r. w Usti nad Łabą odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski seniorów. Był to sprawdzian dla reprezentantów wszystkich krajów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata seniorów, które odbędą się we Włoszech.
Udział w tym turnieju wzięli również nasi reprezentanci, a wśród nich Mateusz Mazik w wadze 57 kg. To właśnie Mateusz wypadł najlepiej z grona naszych reprezentantów. Dotarł do ćwierćfinału, gdzie uległ na punkty aktualnemu mistrzowi Rosji Araikowi Ambarcumowowi, choć w każdej rundzie Mateusz był lepszy od swojego przeciwnika, to jednak sędziowie przyznali zwycięstwo dla Rosjanina, który sam był zdziwiony tą decyzją. Rosjanin wygrał cały turniej.

Natomiast młodsi koledzy Mazika w ten weekend boksowali na Międzynarodowym Turnieju w Rudzie Śląskiej z udziałem zawodników Anglii, Szkocji, Irlandii i Polski. Najlepiej wśród kadetów wypadł Kamil Pierchała zdobywając I miejsce waga 46 kg. Pośród młodzików II lokatę wywalczył Szubarczyk Mariusz ulegając w finale na punkty 2:1 zawodnikowi z Knurowa - Kazubek Kamilowi. III-miejsca zajął w wadze 70 kg Mętlewicz Daniel.