VIII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. R. Kopytka w Jaworznie

W ostatni weekend 10-12 maja został rozegrany VIII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. R. Kopytka w Jaworznie z udziałem reprezentacji Irlandii, Ukrainy, Czech i Polski. W turnieju wzięło udział 106 zawodników, w tym 4 zawodników z RMKS Rybnik. Trenerzy: Z. Gąsiorowski i A. Jakimczuk dali swoim kadrowiczom odpocząć po Mistrzostwach Polski i meczach międzypaństwowych, zabierając mniej doświadczonych zawodników. Najlepiej wypadł w wadze do 63 kg kadet Damian Piwowar, który wszystkie trzy pojedynki rozstrzygnął na swoją korzyść, a w finale pokonał na pkt. 3:0 mistrza Irlandii - Stephena HEALY i został uznany najlepszym kadetem tego turnieju

Srebrny medal w wadze do 54 kg  wywalczył Fabian Szmid ulegając w finale nieznacznie na punkty 2:1 mistrzowi Ukrainy - Andriv UMRYSH.
 Trzecie miejsca w tym turnieju zdobyli odpowiednio w wadze do 64 kg - Radosław Gosiewski i w wadze do 69 kg - Michał Wojdan.