VII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Krasnożona

W Knurowie dn. 6-8.11.2009r. odbył się VII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Krasnożona. Udział brały reprezentacje Ukrainy, Czech, Litwy oraz Polski,a pośród nich reprezentanci Rybnika,którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.
 W MŁODZIKACH I-miejsce waga 44,5 kg zwyciężył Karol Kostka pokonując na punkty 3:0 Datko Robina (Czechy). KADECI- I-miejsce waga powyżej 80kg zajął Laskowski Miłosz, II-miejsce waga 46kg zdobył Pierchała Kamil ulegając na punkty 1:2 zawodnikowi gospodarzy Dawidowi Kostrubała. JUNIORZY - brązowy medal waga 64kg zdobył Rutkowski Dawid. SENIORZY I- m. i złote medale zdobyli w wadze 57kg: Mateusz Mazik wygrywając wysoko na punkty z zawodnikiem gospodarzy Dawidem Torzeckim oraz w wadze 60 kg Cichocki Patryk wygrywając na punkty z Kamilem Młodzińskim - Jaworzno. Była to najlepsza i najciekawsza walka całego turnieju jak również rewanż za mistrzostwa Polski seniorów. Waga 64 kg Marek Szarubka w finale uległ bardzo dobremu zawodnikowi z Litwy - Kliucakas Deividas oraz waga ciężka Piotr Buchta uległ na punkty w finale Przemkowi Stępniowi z Gliwic. W narożniku swoim zawodnikom sekundowali:  Zbyszek Gąsiorowski i Anatol Jakimczuk.