TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA MOSIR - podsumowanie

W sobotę 2-go marca na hali sportowej MOSiR w Rybniku- Boguszowicach odbył się już XIV turniej bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR-u. Startowali młodzicy, kadeci ,juniorzy i młodzieżowcy oraz panie, których co raz więcej możemy oglądać na ringach bokserskich. Do zawodów zgłosiło się 103 zawodników, stoczono 44 pojedynki. Drużynowo pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z naszego klubu gromadząc 61 pkt.

Drugą lokatę zdobyli pięściarze Mysłowic  - 48pkt, III miejsce zajęli zawodnicy z Rudy Śląskiej – 45 pkt ex aequo z drużyną z Kędzierzyna-Koźla. Wystartowało 18-zespołów z Śląska i Małopolski. Punkty dla Rybnika zdobywali: Dawid Siedlecki, Michał Wojdan, Sebastian Konsek, Radosław Gosiewski, Kostka Karol, Błażej Lutka, Dawid Pierchała, Damian Piwowar, Sebastian Breus, Adrian Wróblewski.

Zawodnikom w ringu sekundowali trenerzy RMKS: Zbigniew Gąsiorowski i Wojtek Podgórny. Turniej otworzył i wręczał nagrody dyr. MOSiR-u Rafał Tymusz w towarzystwie radnego - Jana Mury i dyr. BUSHIDO - Arkadiusza Skowrona. Był to sprawdzian dla naszych zawodników  przed Mistrzostwami Śląska, które odbędą się w Gliwicach w połowie marca.