Turniej Bokserski Im. J. Cyrana z okzaji 20-lecia klubu

W dniach 27-28.10.2012 r. na hali sportowej w Boguszowicach odbył się już XII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta miasta Rybnika im. Józefa Cyrana, który zbiegł się z 20-leciem RMKS-u. W zastępstwie Prezydenta turniej otworzył Janek Mura. Jak zwykle na tym turnieju obecna była żona i rodzina śp. Józefa Cyrana. W turnieju wystartowało 14 zespołów: Zadanie było dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego i Miasta Rybnika

kadra Polski Juniorów z trenerem Zbyszkiem Raubo z Rybnika-Boguszowic, kadra Słowacji w najsilniejszym składzie,  Kadrowicze Czech, Kosowa i zespół z Rybnika i innych miast Śląska. Drużyna z Rybnika gromadząc 61pkt. zdobyła I miejsce i okazały Puchar, na II miejscu stanęła ekipa ze Słowacji - 50pkt, a na trzecim zawodnicy z Żywca. Najlepszym zawodnikiem
turnieju uznano Jozefa Sirotka ze Słowacji. Najlepszym Polskim zawodnikiem wybrany został Konsek Sebastian, Czeskim - Wiederman Mario ,Kosowa - Kartiniok Martin oraz  Urban Michał ze Słowacji. Dla kadrowiczów z tych państw był to sprawdzian przed Mistrzostwami Świata.Walki stały na najwyższym poziomie a kibice do końca byli trzymani w napięciu.