RMKS bokserskim Mistrzem Śląska

Pięściarze sekcji bokserskiej na odbywających się Mistrzostwach Śląska Juniorów i Kadetów w Gliwicach dn.15-17. 03 2013 r. obronili PIERWSZE miejsce drużynowo oraz miejsca medalowe - indywidualnie.

Mistrza Śląska i złoty medal w kat. juniorów zdobyli: waga 49 kg - Krzysztof Kowalak, w finale pokonał Piotra Kaczkowskiego z Gierałtowic; waga 52 kg- Dawid Pierchała w finale po zaciętej walce pokonał 2:1 Konrada Figurę z Żywca (medalista M.P z 2012 r.); waga 60 kg - Karol Kostka w finale pokonał na punkty (3:0) Daniela Balcerzaka z Tych (medalista M.P. kadetów z ub. roku). - była to najładniejsza walka całych M. Śl. juniorów, a Karol został uznany za najlepszego zawodnika tych Mistrzostw.

Brązowe medale zdobyli: waga 64 kg- Radosław Gosiewski i w wadze 69 kg - Michał Wojdan, którzy przegrali w półfinałach. Pośród kadetów złoto i tytuł Mistrza Śląska zdobył w wadze 54 kg - Fabian Szmid pokonując w finale zawodnika z Jaworzna - Damiana Klimka i była to najładniejsza i najbardziej zacięta walka wśród kadetów. Srebrny medal zdobył Damian Piwowar (waga 63 kg), w finale przegrywając na pkt. z Dominikiem Cieślikiem z Jaworzna.

Natomiast finał juniorów w wadze 64 kg. zostanie rozegrany pomiędzy Sebastianem Konskiem z RMKS-u i Kowalczykiem Marcinem z Rudy Śląskiej podczas Mistrzostw Polski Seniorów w awierciu w dniu 23.03.2013 r.-ze względu na dużą ilość zawodników w tej wadze. W tym samym dniu w Zawierciu nasz zawodnik Mateusz Mazik będzie bronił barw naszego kraju w półfinale Ligi Światowej WSB w meczu z Włochami (mistrzowie świata z ubiegłego roku). Zawodnikami RMKS nadal opiekują się Zbyszek Gąsiorowski, Wojtek Podgórny i Anatol Jakimczuk. Mistrzowie Śląska juniorów wywalczyli prawo startu na Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w Grudziądzu dn. 10-14.04.13r.