Puchar Dyrektora - rezultaty

W sobotę 21.03.15 r na hali Sportowej MOSiR w Rybniku-Boguszowicach odbyły się dwa znaczące turnieje bokserskie. O godz. 12.00 rozpoczął się MTB o Puchar Dyrektora MOSiR Rybnik z udziałem 25 klubów, gdzie wystartowało 82 zawodników i zawodniczek. Udział wzięły także trzy ekipy spoza śląska tj.: z Czech, Róży Karlino, Nowego Sącza, Krakowa,Strzelec Opolskich. Drużynowo I miejsce zdobyli pięściarze z Rybnika przed Góralem Żywiec i Katowicami.
Walki swoje wygrali: Młodzicy - Dawid Siedlecki waga 44,5 kg, - Szymon Skorupa 40 kg,- Rafał Paszenda 46 kg, Kadet - Daniel Skorupa 57 kg, Młodzieżowiec- Dawid Pierchała 56 kg, Gosiewski Radosław 69 kg, Michał Wojdan 69 kg. Swoje walki przegrali; Rafał Wyrobek z Kordianem Wyciszkiewiczem (Mistrz Polski) na pkt. Artur Skorupa z Mistrzem Czech - Płachetką, Adrian Wróblewski z Gołuchem z Żywca.

W ringu sekundował naszym zawodnikom Zbyszek Gąsiorowski i Wojtek Podgórny.

Natomiast o godz. 18.00 rozpoczął się mecz 7-kolejki INTERLIGI - Śląsk Rybnik z DTJ Prostejov. Mecz zakończył się remisem 8:8. Bardzo dobrze spisał się nasz Sebastian Konsek(Vce Mistrz Polski juniorów) pokonując 3:0 Ondreja Schildera jak również Mateusz Polski( mistrz Polski Młodzieży) pokonując  3:0 Hano Aperjana.Punkty dołożyli w stosunku 2:1 Mateusz Kowalczyk i Kamil Bednarek.

Obecnie zawodnicy RMKS-u przygotowuwują się do Mistrzostw Śląska, które od czwartku rozpoczną się w Sosnowcu.