Sekcja
Bokserska

Promocja Boksu

W minioną sobotę i niedzielę Rybniccy pięściarze zostali zaproszeni na zawody bokserskie, które były promocji boksu w dwóch miastach na Śląsku. 16 maja na "Promocji boksu" w Dąbrowie Górniczej walki swoje wygrali wśród kobiet Anna Skorupa, która pokonała na punkty zawodniczkę z Dragona Bielsko, natomiast Szymon Skorupa 2:1 pokonał Kacpra Cepa z Gliwic. Punktowali jeszcze młodzicy: Artur Skorupa, Dawid Siedlecki oraz młodzieżowiec Sebastian Breus. W ringu sekundował Wojtek Podgórny i tata Skorupów.

Natomiast w Bytomiu 16 i 17.maja na X Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Leszka Błażyńskiego (dwukrotny brązowy medalista Olimpijski i Mistrz Europy- zmarły tragicznie) zostało zaproszonych dwóch pięściarzy z RMKS-u Rybnik pośród reprezentantów Niemiec, Austrii,Czech, Kosowa i Ukrainy. Walkę finałową młodzieżowców w wadze do 69kg. przez techniczny nokdaun Radek Gosiewski pokonał Mario Plachetkę z Czech, a kadet Daniel Skorupa na pkt. 3:0 pokonał Patryka Wysockiego z "Bukowiny Wałcz".

Obaj ci  zawodnicy w wadze do 57 kg. będą rywalizować o medale na ostatniej już Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży  w lipcu na ringu Grudziądza.Zawody oglądało komplet widzów w teatrze Bytomia i wielu znakomitych pięściarzy z mistrzem olimpijskim Marianek Kasprzykiem. Zawodnikom w ringu sekundowali Zbigniew Gąsiorowski i Anatol Jakimczuk.