MTB o " Złotą rękawice Wisły" w Krakowie

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u RYBNIK na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Krakowie o " Złotą rękawice Wisły". Przyjechały reprezentacje Irlandii, Ukrainy,Francji, Niemiec i zawodnicy z Polski, ogółem wystartowało 112 zawodników z 36 klubów. Furorę zrobił nasz kadet Fabian Szmid, który w pierwszej walce pokonał na punkty mistrza Irlandii - Conora Burnsa
W półfinale spotkał się z mistrzem Francji - Kemmache Amine i też pokonał go na punkty, aby w finale pokonać aktualnego mistrza Polski w tej wadze Szymona Kajdę  3:0. Fabian przeszedł w tym turnieju (po naradzie trenerskiej) o dwie wagi wyżej (do wagi lekkiej -60kg. ) i to było bardzo dobre posunięcie, co widać po wynikach.

Drugi nasz kadet w wadze do 63kg - Damian Piwowar w pierwszej walce otrzymał VO, a następnie wygrał 3:0 z Konradem Gancarczykiem z Krynicy Zdroju. W finale nie dał żadnych szans mistrzowi Ukrainy Andrejowi Manoljenko wygrywając 3:0.
 Ostatni z naszych zawodników Sebastian Konsek  w juniorach (waga do 64 kg) w półfinale uległ mistrzowi Niemiec 1:2 - Aybay Sahan (medalista mistrzostw Europy juniorów) i zdobył brązowy medal. W ringu naszym zawodnikom sekundował Anatol Jakimczuk.