Miting Bokserski w Knurowie

W dniach 11-13.11.2011 r.Knurów gościł zawodników z Niemiec, Holandii, Ukrainy i Polski na IX Międzynarodowym Turnieju Bokserskim. Udział brała też nasza drużyna RMKS-u Rybnik - juniorzy i kadeci. W turnieju wystartowało 72 zawodników.Pośród tak znakomitych reprezentantów drużyna nasza zajęła II- miejsce drużynowo zdobywając okazały puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Knurowa.

Wśród kadetów I m. zdobyłKarol Kostka w wadze 54 kg oraz Daniel Bartosik (waga 57 kg). Krzysztof Kowalak zdobył drugie miejsce (46 kg) a Sebastian Konsek stanął na
najniższym podium. Wśród juniorów pierwsze miejsce wywalczył Błażej Lutka (waga
średnia 75 kg), natomiast finał 2:1 przegrał Kamil Pierchała co dało mu w efekcie
srebrny medal w wadze piórkowej (56 kg). W wadze lekkiej (60 kg)
Szymon Holona zdobył II miejsce. Drużyną opiekował się Zbigniew Gąsiorowski
i Anatol Jakimczuk.

Natomiast w sobotę w Usti nad Łabą dwaj nasi seniorzy Burzyński Mariusz i Ruciński Piotr wygrali swoje walki w Extra lidze Czeskiej boksując dla klubu z Dećina. Po roku przerwy znowu Czeski Związek poprosił Rybnik o pomoc zawodniczą do ich ligi.