Mistrzostwa Śląska Kadetów w boksie

W dn. 15-17.02.08r. w Myszkowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Kadetów w boksie. Wystartowało 76 zawodników z 18 klubów Śląska, a wśród nich zawodnicy RMKS Rybnik.

W dn. 15-17.02.08r. w Myszkowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Kadetów w boksie. Wystartowało 76 zawodników z 18 klubów Śląska, a wśród nich zawodnicy RMKS Rybnik. Drużyna zajęła I-miejsce z dużą przewagą punktową nad drugim zespołem tj. Kleofas Katowice i III-m. Mysłowicami.
Złote medale i tytuły Mistrzów Śląska zdobyli: waga do 54 kg - Filipowski Piotr, waga 57 kg - Serkowski Mateusz, waga 70 kg - Mętlewicz Daniel i waga 75 kg.- Laskowski Miłosz. Tytuły
Wicemistrza Śląska i srebrne medale zdobyli: w wadze 57 kg - Pinior Łukasz i waga 60 kg - Łach Kamil. Zawodnicy ci zdobyli tym samym prawo udziału w kwalifikacjach do półfinałów za dwa tygodnie w Kielcach do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która zostanie rozegrana od 28.04. do 04.05.2008 r. we Wrocławiu. W ringu zawodnikom sekundowali: Zbigniew Gąsiorowski i Anatol Jakimczuk. Na zdjęciu zwycięska drużyna razem z trenerami na ringu w Myszkowie.