Sekcja
Bokserska

MIstrzostwa Polski Juniorów

Po wywalczeniu kwalifikacji w kadrze Śląska trzech juniorów sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik brało udział na Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie rozgrywanych w Nowej Dębie w dn. 13-18.05. 2014r.

W wadze do 52 kg Krzysztof Kowalak przegrał walkę o medal w ćwierćfinale z zawodnikiem z Lublina, niestety również w wadze 56 kg. Pierchała Dawid przegrał z  Pawlikowskim z Konina i wrócili z mistrzostw bez medalu.

Najlepiej zaprezentował się Sebastian Konsek, który kolejno pokonał Kubasika z Poznania, następnie w ćwierćfinale Jaworskiego z Warszawy, a w półfinale Kide z Rzeszowa. Finał, po najlepszej walce całych mistrzostw, to niestety dyskusyjna przegrana z zawodnikiem gospodarzy - Gibadłą (po dyskusyjnym werdykcie). Drużyna ze Śląska zajęła II miejsce.W ringu sekundował Anatoli Jakimczuk.