Międzynarodowy Turniej Bokserski w Knurowie

Od piątku do niedzieli (11-13.11.2016r.) w Knurowie odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Krasnożona , w którym uczestniczyli zawodnicy z Polski, Słowacji i Ukrainy. Pięściarze z RMKS-u Rybnik jako drużyna w tak doborowym i licznym udziale zawodników zdobyła okazały puchar za III miejsce drużynowo.
Indywidualnie najlepiej walczyli: Oliwia Buchta, która w finale pokonała przez techniczny nokaut w II rundzie Julię Kiermasz waga 50 kg, a Dawid Siedlecki  w finale na punkty pokonał Dawida Turka z Częstochowy (waga 54 kg). Drugie miejsca zdobyli: Anna Pierchała waga 60 kg, która uległa w finale mistrzyni Polski Ewelinie Cieśluk z Białegostoku. Rafał Paszenda przegrał finał z Danilo Zamorilo z Ukrainy, a Wojtek Frelich  uległ w finale Kacprowi Martyka z Jaworzna.

Zawodnikom w ringu sekundowali trenerzy Zbyszek Gąsiorowski i Anatoli Jakimczuk.