MEMORIAŁ im. prof. Antoniego Motyczki rozstrzygnięty

Dnia 7 czerwca 2014 r. w Rydułtowach odbył się I Młodzieżowy Turniej Bokserski - Memoriał Prof. Antoniego Motyczki, memoriał poświęcony wieloletniemu działaczowi sportowemu i miłośnikowi boksu. Senator Motyczka w młodości sam uprawiał boks i stoczył 10 walk.
 W zawodach wzięły udział trzy ekipy z Czech z mistrzami kraju na czele, z Kosova oraz Polscy zawodnicy. Bardzo dobrze spisali się bokserzy z RMKS-u Rybnik.

Walką memoriału był pojedynek w wadze do 60 kg. pomiędzy wielokrotnymi reprezentantami kraju i mistrzami Polski: Patrykiem Cichockim i medalistą mistrzostw świata Mateuszem Mazikiem. Walka była bardzo zacięta i obfitująca w wiele ciekawych akcji a publiczność nagrodziła ich brawami. Wśród widzów byli posłowie i włodarze miasta oraz powiatu. Sędziowie orzekli remis. Patryk Cichocki toczył ostatnią swoją walkę na ringu amatorskim, gdyż po powrocie do Anglii ma podpisać kontrakt na walki zawodowe.

W całym turnieju jedyną walkę Rybniccy pięściarze przegrali w kategorii młodzików, gdzie najmłodszy zawodnik tego memoriału Skorupa Artur uległ na pkt.3:0 mistrzowi Czech, w tej kategorii wiekowej – Ladisławowi Plachetce. Artur otrzymał nagrodę dla najmłodszego zawodnika.
Najlepszym pięściarzem turnieju został uznany aktualny wicemistrz Polski juniorów Sebastian Konsek, który pokonał po bardzo ładnej walce Wietnamczyka w barwach Karviny Do Vithek. Znakomite pojedynki stoczyli także: Karol Kostka – RMKS Rybnik z Łukaszem Kurkiem - Mysłowice oraz Błażej Lutka z Patrykiem Piechaczkiem z Odry Wodzisław Śl., gdzie trenerem jest Zbigniew Kicka.

Punkty dla Rybnika zdobyli jeszcze: bracia Skorupa Szymon i Daniel, Siedlecki, Rafał Paszenda, Adrian Wróblewski, Damian Piwowar i Krzysztof Kowalak. W ringu sekundowali naszym zawodnikom: Zbyszek Gąsiorowski i Wojciech Podgórny.