Mazik Mistrzem Polski Seniorów

W Dąbrowie Górniczej w dniu 23.04.2008 r. odbyły się 79 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie.

W Dąbrowie Górniczej w dniu 23.04.2008 r. odbyły się 79 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Uczestniczyło 89 zawodników z 36 klubów z całej Polski. RMKS - Rybnik reprezentowali; waga do 54kg. Mateusz Mazik; waga do 57kg. Cichocki Patryk oraz w wadze ciężkiej do 91kg.Piotr Buchta. Do strefy medalowej awansowali dwaj pierwsi zawodnicy, natomiast Piotrek już w walce ćwierćfinałowej trafił na doświadczonego zawodnika z Poznania Mariusza Welca. Po wyrównanej walce uległ na punkty choć miał go dwa razy w parterze. Z kolei Mazik i Cichocki bronili honoru Śląska, to dzięki ich postawie Śląski Związek Bokserski zajął III miejsce w tych Mistrzostwach. Wśród 36 klubów RMKS zdobył piąte miejsce.
Po dłuższej przerwie spowodowaną kontuzją nogi bardzo udanie powrócił Patryk Cichocki zdobywając dla Rybnika srebrny medal w wadze piórkowej. W walce ćwierćfinałowej 10 punktami pokonał Dawida Janię z Krakowa, w półfinale 18 do 7 pokonał Łojka Łukasza z Elbląga i brakło już mu sił na finał, gdzie przegrał z kadrowiczem Polski Michałem Chudeckim z Poznania.
Najlepiej spisał się młody Mateusz Mazik (jeszcze młodzieżowiec) zdobywając tytuł Mistrza Polski w wadze koguciej. W I walce wysoko na punkty 41 do 15 pokonał wicemistrza kraju Adriana Frąckiewicza z Poznania, w półfinale też bardzo wysoko na punkty pokonał Sebastiana Wołkowskiego z Tygrysa Elbląg natomiast w walce finałowej po bardzo emocjonującym pojedynku pokonał 3 punktami wielokrotnego mistrza kraju i reprezentanta Polski - Krzysztofa Rogowskiego z Poznania. Mateusz z rąk prezesa otrzymał puchar za najlepszego zawodnika ze Śląska, szarfę Mistrza Kraju, złoty medal i nagrodę rzeczową. W narożniku wszystkim trzem zawodnikom sekundował kierownik sekcji i trener w jednej osobie - Anatol Jakimczuk.
Obu medalistów trener kadry Ludwik Buczński powołał na dwumecz w Irlandii, który zostanie rozegrany w połowie maja.