Mateusz wicemistrzem polski-mimo to smutna mina

W dniach 17-19.03.2010 r. w Strzegomiu odbyły się 81 Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie. Wystartowało 184 zawodników (rekordowa ilość) a do zawodów zostało dopuszczonych 178. Z całej Polski, jak również trzech zawodników z RMKS-u Rybnik
Patryk Cichocki waga 60 kg (lekka) przegrał swoją walkę z mistrzem Polski (2009 r.) - Syrowatką z Białegostoku na punkty, w wadze średniej 75kg. Romański Kamil uległ na punkty aktualnemu Mistrzowi Polski Młodzieżowców z Ostrołęki Sodórowi (Kamil
w tym roku przeszedł do młodzieżowców). Trzeci z naszych zawodników Mateusz Mazik bronił jako jedyny honoru Śląska w strefie medalowej, gdyż reszta zawodników z klubów Śląska odpadła w eliminacjach lub w ćwierć finałach. Mateusz w pierwszej walce pokonał 8:0 zawodnika gospodarzy Michała Leśniaka, w ćwierć finale 7:0 pokonał Stempniewskiego ze Elbląga, natomiast w półfinale 6 : 0 pokonał Juszczyka z Białegostoku. w finale przegrał przed czasem z Andrejem Liczikiem (Ukrainiec z polskim paszportem) w trzeciej rundzie kiedy Mateusz zaczął odrabiać 2-punktową stratę do rywala nadział się na kontrę i sędzia przerwał pojedynek odsyłając Mazika do narożnika, mimo że lekarz pozwolił dalej walczyć. Mateusz zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski, niestety nie cieszył go ten fakt jak w latach poprzednich …