Mateusz Mazik Mistrzem Polski Młodzieżowców

W dniach 02-06.10.12 r. w Radomiu odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzieży (do 23 lat) w boksie. Kwalifikacje wywalczyło dwóch zawodników RMKS Rybnik. Kamil Pierchała i Mazik Mateusz. Kamil Pierchała w walce o medal uległ na punkty Wicemistrzowi Europy juniorów z przed roku -Sylwestrowi Kozłowskiemu z Warszawy i musiał zadowolić się 7-8 miejscem w Polsce. W tej samej wadze do 56 kg Mateusz Mazik wygrał wszystkie swoje walki i zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców (w walce o półfinał pokonał zawodnika z Lublina, w półfinale pokonał właśnie Kozłowskiego), a w finale na punkty wygrał z Michałem Smerdlem z Łęcznej. W marcu Mazik wywalczył też tytuł Mistrza Polski seniorów w barwach klubu.

W sobotę, młodsi koledzy brali udział w międzynarodowym turnieju w Porubie-Ostrawa, gdzie dla Rybnika punktowali w wadze do 46 kg - Krzysztof Kowalak, waga 54 kg - Fabian Szmid i 60 kg - Karol Kostka.

A już w niedzielę w Zabrzu bronili I miejsca w śląskiej lidze juniorów - kadetów i znowu punktowali: Krzysztof  Kowalak, Fabian Szmid, Sebastian Konsek, Karol Kostka i Julia Reichelt.

W najbliższą sobotę i niedzielę dwaj zawodnicy Rybnika (juniorzy) będą bronić barw Polski na Turnieju  w Krnovie (Czechy) oraz 20.10. będą bronić barw Śląska z Niemcami w Chorzowie. Powołano czterech naszych zawodników.