Mateusz Człowiekiem Roku 2008 wg rybnik.com.pl

Mateusz wygrał plebiscyt internetowy portalu rybnik.com.pl Gratulacje od zarządu RMKS i podziekowania dla sympatyków MATEUSZA W dniu 31 stycznia 2009 r. w Tychach odbyła się pierwsza kolejka śląskiej ligi w boksie, gdzie startują kadeci, juniorzy, młodzieżowcy oraz młodzicy. Po tej kolejce RMKS - Rybnik zajmuje 6 - lokatę na 24 kluby biorące udział w rozgrywkach.
W dniu 31 stycznia 2009 r. w Tychach odbyła się pierwsza kolejka śląskiej ligi w boksie, gdzie startują kadeci, juniorzy, młodzieżowcy oraz młodzicy. Po tej kolejce RMKS - Rybnik zajmuje 6 - lokatę na 24 kluby biorące udział w rozgrywkach. Nie wszyscy zawodnicy z Rybnika mogli uczestniczyć w tej kolejce ze względu na wyjazdy w czasie ferii z rodzinami lub szkołami na ferie zimowe. Najładniejszą i najbardziej ciekawą walkę stoczyli aktualni kadrowicze Polski z "Kadry Londyn - 2012", aktualny mistrz Polski Juniorów Rainhold Bromboszcz z Katowic z Mazikiem Mateuszem który jest obecnie mistrzem polski młodzieżowców i seniorów oraz srebrnym medalistą Unii Europy seniorów. Po walce zawodnicy otrzymali gorące oklaski od pełnej auli kibiców. Nasz zawodnik wygrał 3-0, a za styl otrzymał gratulacje od II-trenera kadry narodowej Ireneusza Przywary. Zawodnicy z RMKS-u Rybnik w minionym sezonie zajęli 3-miejscej lidze śląskiej na 18 drużyn biorących udział w rozgrywkach. Punkty w tym turnieju dla zespołu zdobyli: Mazik Mateusz, Szubarczyk Mariusz, Łach Karol, Mofina Rafał oraz po dwa punkty: Kostka Karol, Rutkowski Dawid i po jednym. Rdzeń Rafał . Trenerami zespołu są Anatoli Jakimczuk i Zbyszek Gąsiorowski.