Koleja edycja MTB im. J. Cyrana

W dniach 14.- 15.10. 2017r. na hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbył się XVII Międzynarodowy turniej bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana. Wystartowało 55 zawodników z 18 klubów w tym ekipa ze Słowacji- Nitra, Kosova, Czech - Ostrawa i Havirov oraz kluby ze Śląska. Przez dwa dni można było oglądać bardzo dużo ciekawych walk. Wystąpił aktualny wicemistrz Europy Mirek Gorol z Kosowa, który wygrał swoje walki (finał z mistrzem Polski - Przybyłą) i został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju. Turniej wsparł dotacją samorząd Województwa Śląskiego, Miasto Rybnik oraz firmy rybnickie EKO sp.jw. SEGO sp. z o.o. MAGRA sp. z o.o. i inne.

Najlepszym młodzieżowcem został zawodnik z Nitry Michael Ballai. Najlepszym kadetem został Szymon Skorupa z RMKS Rybnik, a wśród kobiet najlepszą zawodniczką była aktualna mistrzyni Polski kadetek Oliwia Buchta z RMKS Rybnik.

Drużynowo wygrali zawodnicy Rybnika gromadząc 59 pkt. na drugim miejscu z 51 pkt. zawodnicy z Nitry- Słowacja a na trzecim Javor Team Jaworzno z 22 pkt.

Wygrywając swoje walki finałowe i zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach zostali; Oliwia Buchta. Artur Skorupa, Szymon Skorupa, Dawid Siedlecki  i Dawid Ruciński.

Natomiast drugie miejsca zajęli przegrywając finały; Anna Pierchała, Kacper Urbaniec, Daniel Skorupa i Paweł Masternak. Dekoracji zawodników dokonywali; żona Józefa Cyrana - Jolanta z rodziną. Zastępca Prezydenta Miasta Rybnik-  Piotr Masłowski, Przewodniczący Rady Miasta Jan Mura, z-ca Dyrektora MOSiR Arkadiusz Skowron