II Młodzieżowy Turniej Bokserski - Memoriał prof. Antoniego Motyczki -r ezultaty

W dn.13.06.2015r. w Rydułtowach odbył się II Międzynarodowy Memoriał prof. Antoniego Motyczki. Senator Motyczka był wieloletnim działaczem sportowym a szczególnie boksu jak również i sponsorem wielu sekcji. W Memoriale udział wzięło 52 zawodników z 11 zespołów. Walczyli młodzicy, kadeci, juniorzy i młodzieżowcy. Drużynowo Memoriał wygrali pięściarze z RMKS-u Rybnik zdobywając 16 pkt. na II m. drużyna z Katowic z 14 pkt. a na III m.zawodnicy z Gierałtowic.

Najmłodszym zawodnikiem był Artur Skorupa  z RMKS, a najlepszym zawodnikiem został uznany Sebastian Konsek pokonując, po najładniejszej walce, kolegę z drużyny - Karola Kostkę.

Karol Kostka i Sebastian Konsek (po prawej)
Konsek to zdobywca medalu w tym roku na Mistrzostwach Polski Seniorów w wadze 64 kg, a wcześniej zdobywał medale na Olimpiadzie Młodzieży i dwukrotnie srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów oraz w 2014 r. uczestnik Mistrzostw Świata juniorów (ćwierć finał). Karol Kostka to srebrny medalista O.O.Mł. i mistrz Polski juniorów.

Najlepszym zawodnikiem z zagranicy został Orłowski Peter z Karwiny. Punkty dla RMKS-u zdobywali również bracia Skorupa: Szymon, Daniel i Artur, Błażej Lutka, Dawid Siedlecki, Paweł Mateja, Breus .
W ringu sekundowali naszym zawodnikom: Wojciech Podgórny, Zbigniew Gąsiorowski i Krzysztof Skorupa  - ojciec naszych trzech zawodników.