Sekcja
Bokserska

I Turniej Bokserski o puchar Mariana Kasprzyka i inne turnieje

Dnia 27.06.15r. w Bielsku Biała odbył się I turniej bokserski pod patronatem mistrza Olimpijskiego z Tokio i brązowego z Rzymu Mariana Kasprzyka, gdzie nie mogło zabraknąć zawodników z Rybnika. Marian Kasprzyk przyjeżdża zawsze do naszego miasta,kiedy jest zapraszany na turnieje bokserskie i nie tylko. Bardzo dobrze wypadł młodzik Szymon Skorupa ,który wysoko na pkt. pokonał Piotra Niewiadomskiego z "Wisły"Kraków, punktowali jeszcze Artur Skorupa i Anna Skorupa.
Natomiast w Rudzie Śląskiej podczas Dni Rudy kadet Daniel Skorupa stoczył znakomity pojedynek z aktualnym mistrzem kraju Damianem Durkaczem przegrywając na pkt. 2:1. Był to ostatni sprawdzian kadetów przed O.O. Mł.

Na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o "Czarne Diamenty" rozgrywanym w Myszkowie po raz 39 w dn. 18.06.-20. 06. 2015 r. uczestniczyło 91 zawodników.

Zaproszony został kadet z RMKS Rybnik- Skorupa Daniel w wadze 57kg. który zdobył brązowy medal, przegrywając po wyrównanej walce w półfinale z kadrowiczem Polski w stosunku pkt.2:1.

Startowała kadra Polski, Ukrainy, Czech i Niemiec.  Daniel już wcześniej wywalczył sobie udział w O.O.Mł., która odbędzie się w Grudziądzu w lipcu.