Grand Prix Seniorów w boksie w Nowej Dębie

W dniach 13-16.02.14 r. w Nowej Dębie odbyło się pierwsze w tym roku G.P. seniorów, które jest kwalifikacją do Mistrzostw Polski Młodzieży. Następcy Mazika startując po raz pierwszy w takim turnieju wypadli dobrze. Wśród 100 zawodników z całej Polski wystartowało czterech młodych zawodników z RMKS-u Rybnik.

Najlepiej wypadli Karol Kostka w wadze 64 kg (aktualny mistrz kraju juniorów) i Błażej Lutka  w wadze 81 kg. W walce o finał Karol Kostka uległ na pkt. starszemu i bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Konina - Piotrowi Tobolskiemu, zajmując III miejsce. Natomiast Błażej Lutka  w eliminacjach pokonał wysoko na pkunty Małochleba z Tarnowa, a  w ćwierćfinale Grzegorza Dwornika  z Świdnicy. W walce półfinałowej musiał oddać walkower ze względu na złamany palec w poprzedniej walce i zdobył brąz. Walki o wejście do strefy medalowej przegrali Mariusz Lutka  i Radosław Gosiewski . W ringu sekundował im Anatoli Jakimczuk