Grad medali na Mistrzostwach Śląska w Boksie

Wszyscy zawodnicy sekcji BOKSERSKIEJ RMKS - RYBNIK, którzy wystartowali w Mistrzostwach Śląska wrócili z medalami do Rybnika, - 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Zawody odbyły się w Bielsku-Białej w dniach 03-06 marca 2016 r.Najlepiej w eliminacjach i ćwierćfinałach wypadli; Paweł Masternak, Karol Kostka i Błażej Lutka,którzy wygrywali swoje walki już w pierwszych rundach przez TKO., a sekundował w ringu Zbyszek Gąsiorowski,Anatoli Jakimczuk i Krzysztof Skorupa
Mistrzami Śląska w kadetach zostali: - waga 46kg. Szymon Skorupa pokonując w finale mistrza Polski z 2015 r. Daniela Trojoka z Żywca, oraz w wadze 70kg (wychowanek Mateusza Mazika) - Paweł Masternak wygrywając przez TKO w I starciu z Adrianem Materną (Garda Gierałtowice). Obaj Ci zawodnicy uzyskali prawo startu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lipcu (mistrzostwa kraju kadetów).

Mistrzem Śląska juniorów został Daniel Skorupa, który po bardzo ciężkim boju pokonał 3;0 reprezentanta Polski juniorów Adama Kwiendacza z Częstochowy i wywalczył prawo startu na Mistrzostwach Polski w ostatnich dniach marca w Krakowie.
-Mistrzem Śląska seniorów został Sebastian Konsek w wadze do 64kg. pokonując na pkt. Mateusza Jurkiewicza z Jaworzna.
- wicemistrzami seniorów zostali w wadze lekkiej- Dawid Pierchała przegrywając na pkt. z Szymonem Kajda z Jaworzna oraz w wadze ciężkiej Błażej Lutka przegrywając finał po najlepszej walce finałów z Mateuszem Kowalczykiem z Katowic na pkt 2;1. Walki półfinałowe i finały w ringu sekundował Wojtek Podgórny, Krzysztof Skorupa , Mateusz Mazik.