Czarne Diamenty za nami...

42 Międzynarodowy Turniej Bokserski o ?CZARNE DIAMENTY? już po raz trzeci odbywał się na hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach w dn. 08.06. - 10.06. Uczestniczyło 66 zawodników z 22 klubów (Szczecin, Dębica, Konin, Łęczna, Nowa Huta,Bydgoszcz)w tym kadra Słowacji, Czech i Kosowa.
Z RMKS najlepiej boksowali medaliści z ostatnich Mistrzostw Polski - brązowy medalista O.O.Mł. Artur Skorupa pokonał w finale reprezentanta Czech- Dawida Horwata i został uznany za najlepszego kadeta turnieju.
Ania Pierchała (brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek) w finale pokonała mistrzynię Polski Natalię Niedobylską z Łęcznej i została najlepszą juniorką turnieju wśród kobiet a w półfinale pokonała Turowską z Bielsko- Biała.
Szymon Skorupa pokonał w finale Sebastiana Ptaka z Dębicy. Brązowy medalista M.P.seniorów - Daniel Skorupa w 1 walce pokonał na pkt. Zawodnika z Nowej Huty- Tomasza Wykę a w finale wysoko na pkt. pokonał Marcela Janickiego z Rudy Śląskiej i został najlepszym młodzieżowcem Czarnych Diamentów.Natomiast w finale swoje walki przegrali; Oliwia Buchta z Patrycją Joniec- Katowice, Paweł Masternak z Remigiuszem Skoczyńskim a Dawid Ruciński uległ na pkt. Reprezentantowi Polski Bartłomiejowi Rośkowiczowi ( uczestnik Mistrzostw Europy).
W ringu naszym zawodnikom sekundowali- Zbigniew Gąsiorowski i Krzysztof Skorupa.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został aktualny wicemistrz Europy - Mikustak z Pristiny (Kosovo). Jury za najlepszego juniora uznało zawodnika z Nitry (Słowacja)- Patryka Valent , który pokonał dwóch reprezentantów Polski.