Brąz na Mistrzostwach Polski Kamila Pierchały

W dn.02.03-06.03.2010r w Wałczu odbywały się mistrzostwa Polski Juniorów.Prawo startu już wcześniej w eliminacjach strefowych wywalczył zawodnik RMKS-u Rybnik Pierchała Kamil waga papierowa (48kg.) Na mistrzostwach wygrał walkę eliminacyjną , w ćwierć finale wysoko na punkty 12: 2 pokonał zawodnika z Łodzi- Szadowida, a w walce o finał przegrał z Nowakiem ze Szczecina - tym samym zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w wadze papierowej.

W tym czasie w Zagrzebiu (Chorwacja) kadra Polski w składzie z Mateuszem Mazikiem startowała w bardzo silnym turnieju Międzynarodowym. Udział brały najsilniejsze ekipy z całej Europy. Mateusz zajął III miejsce przegrywając nieznacznie na punkty 4:2 półfinał z zawodnikiem rosyjskim - Polakowem, który wszystkie walki wygrał przed czasem ( z wyjątkiem półfinału z Mazikiem) jest to również medalista mistrzostw Europy i świata.

Natomiast w sobotę odbyło się losowanie Euroligi na Węgrzech w Gyori. W Eurolidze wystartują zawodnicy RMKS "Minkus" Rybnik ,Prostejov-Czechy, Komarno-Słowacja, Gyor Gladiator-Węgro_Słowacy, Pristina-Kosowo, KSC Vasas-Węgry, TEAM Varno- Słowacy, DVSC Debreczyn-Węgry.
Pierwsze mecze zostaną rozegrane już 3 kwietnia. Drużyna z Rybnika rozegra pierwszy mecz na wyjeżdzie w Prostejovie, oraz drugi na Słowacji z Komarno 24 kwietnia. Pierwszy mecz u siebie rozegramy z Gladiatorem 22 maja.