Bokserskie eliminacje kobiet do OOM 2017

Ostatni weekend był bardzo udany dla pięściarek RMKS-u Rybnik. Oliwia Buchta od piątku do niedzieli uczestniczyła w Grudziądzu w turnieju eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się na początku lipca. Oliwia wygrała wszystkie walki. W finale pokonała 3:0 zawodniczkę z Bydgoszczy i tym samym stała się główną faworytką do złotego medalu na O.O.Mł. Oliwia jako kadetka wystartowała w wadze do 50 kg.

Natomiast w Klokocovie na GP kobiet-juniorek Anna Pierchała toczyła trudne walki z reprezentantkami Czech ,Słowacji i Polski pokonując w finale 3:0 aktualną mistrzynię Polski Michalinę Rejdak. Był to udany rewanż za mistrzostwa Polski juniorów gdzie w półfinale Ania przegrała 1:2. W ringu sekundował Anatol Jakimczuk.