Bokserskie eliminacje kadetów do OOM 2017

W Bytomiu dn. 03.06-04.06.17 r. odbyły się eliminacje kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i MTB Błażyńskiego , gdzie bardzo dobrze wypadli zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik. W turnieju bardzo dobrą formę zaprezentował najstarszy z braci Skorupa- Daniel, który wygrał swoją grupę do 64 kg. Pokonał wysoko na pkt. zawodnika z Katowic- Góreckiego a w finale nie dał żadnych szans Mateuszowi Wuzikowi z Gardy Gierałtowice.
Pierwsze miejsce wywalczyła również Oliwia Buchta pokonując w finale na pkt. Martynę Klimek z Kielc w wadze do 50 kg. Paweł Masternak w wadze do 69kg. musiał uznać wyższość mistrza Czech - Adama Trncaka.

Natomiast trzej nasi kadeci wygrali eliminacje i pojadą na O.O.Mł. do Pułtuska w lipcu. W wadze do 48 kg. Skorupa Artur, w wadze do 52kg. Skorupa Szymon i w wadze do 57kg Dawid Siedlecki , który pokonał w finale 2:1 Dawida Turka z Czestochowy. W ringu sekundowali Anatoli Jakimczuk i Zbigniew Gąsiorowski.