Bokserski turniej w KOSOVIE

W poniedziałek do kraju wrócili zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik z dalekiego Kosowa. Zostali zaproszeni przez Federację Kosowa na jubileuszowy Międzynarodowy turniej bokserski z okazji 80-lat boksu Albańskiego i przyjęciu Federacji bokserskiej Kosowa do struktur AIBA.

Turniej zaszczycił swoją obecnością Prezydent AIBA -Dr. Cing-Kuo Wu, który znalazł czas na spotkanie się z zawodnikami  Rybnika. Najlepiej wypadła zawodniczka w wadze 54 kg Maria Letkiewicz, która pokonała wszystkie swoje rywalki i zdobyła I miejsce w całym turnieju pokonując w finale doświadczoną zawodniczkę Kosowa -Fatlume Ahmeti w stosunku 3:0. III miejsce w wadze 64 kg zajął Konrad Bystroń i wagdze 81 kg Tomek Gromadzki. Sekundował im w ringu Zbigniew Gąsiorowski.

Inni zawodnicy Rybnika bronili barw Śląska w międzynarodowym meczu z Niemcami rozegranym na ringu w Kędzierzynie-Kożlu. Sląsk pokonał rywali tylko różnicą dwóch pkt.Po rocznej przerwie w ringu wystąpił Patryk Cichocki tocząc najładniejszą walkę meczu oklaskiwaną przez pełną hale kibiców. Punkty WO zdobył Fabian Szmid (Niemcy nie przywieżli zawodnika) oraz niespodziewanie na punkty przegrał Sebastian Konsek. W ringu sekundował Anatol Jakimczuk.