Sekcja
Bokserska

5 medali na Mistrzostwach Śląska

W dniach 15 - 17.10.2010 r. w Knurowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów w których udział brało 86 zawodników, w tym 7-zawodników z RMKS Rybnik. Nasi zawodnicy przywieźli 5 medali; wśród kadetów brązowe medale w wadze do 54kg zdobyli - Rdzeń Rafał przegrywając z późniejszym Mistrzem - Smołką punktami 3 do 1, oraz Bartosik Daniel też przegrywając półfinał w stosunku 3-1.

Srebrny medal zdobył Karol Kostka remisując dużymi punktami 14-14 z Lesiakiem Danielem-Żywiec, a przegrywając małymi punktami 15-14. Wśród juniorów złoty medal i tytuł Mistrza Śląska zdobył Pierchała Kamil w wadze muszej do 51kg gromiąc zawodnika z Jaworzna 19 do 1, natomiast srebrny medal w wadze ciężkiej 91kg zdobył Miłosz Laskowski oddając w finale walkower Kantorowiczowi Piotrowi z Mysłowic-lekarz nie dopuścił do walki ze względu na dużą gorączkę zawodnika z Rybnika, (grypa). zawodnikom z Rybnika w ringu sekundowali Anatol Jakimczuk i Zbigniew Gąsiorowski.
Sekcja zaprasza na mecz Euroligi do hali w Boguszowicach dniach 24.10. 2010 r. na godz. 11.00 RMKS "Minkus" Rybnik z zespołem Silva Lazar z Aratu - Rumunia. Nasz zespół wystąpi w najsilniejszym składzie z Mazikiem Mateuszem, Cichockim Patrykiem, Romańskim Kamilem i aktualnym Mistrzem Kraju młodzieżowców Kotem Tomaszem i Kamilem Młodzińskim (Najlepszy zawodnik M. P. Młodzieży). W czasie meczu występował będzie zespół taneczny z Rydułtów "Fever Show"