Sekcja
Bokserska

32 Międzynarodowy Turniej Bokserski o Złotą Rękawicę Wisły

W dniach 6.12 - 08.12. 2012r. w Krakowie odbył się 32 Międzynarodowy Turniej Bokserski o Złotą Rękawicę Wisły, ufundowaną i podpisaną przez Wacha. Wśród zagranicznych i Polskich zawodników wystartowało trzech pięściarzy sekcji bokserskiej RMKS-u RYBNIK, każdy wrócił z medalem.
W wadze 63kg. złoty medal pośród kadetów wywalczył Sebastian Konsek pokonując w finale Dawida Stypułkowskiego z Nowego Sącza, mając go w I rundzie na deskach. Pośród juniorów złoto wywalczył Kostka Karol pokonując 3 :0 reprezentanta z Ukrainy- Dymitra Kit .Brązowy medal w kadetach zdobył Szmid Fabian waga 54kg. ulegając na punkty mistrzowi z Irlandii( w półfinale Fabian boksował z kontuzją prawego barku, którego nabawił się w walce o półfinał).