Sesyjne – ściśle związane z konkretną wizytą użytkownika na stronie.

Aktualności

(06.04.2009)

Challenge Wratislavia-szpada dziewcząt i chłopców

W miniony czwartek i piątek we Wrocławiu rozegrany został XXXII Międzynarodowy Turniej Challenge Wratislavia w szpadzie dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych (junior młodszy, młodzik, dzieci). Jest to największy turniej w tych kategoriach wiekowych w EuropieW miniony czwartek i piątek we Wrocławiu rozegrany został XXXII Międzynarodowy Turniej Challenge Wratislavia w szpadzie dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych (junior młodszy, młodzik, dzieci). Jest to największy turniej w tych kategoriach wiekowych w Europie. W ciągu pięciu dni we wszystkich broniach (szabla, szpada, floret) w turnieju wzięło udział ogółem 1541 zawodników i zawodniczek (546 zagranicznych) łącznie z 22 państw: Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Egipt, Finlandia, Francja, Holandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rosja, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Wenezuela, Węgry, Wielka Brytania. Reprezentowanych było 156 klubów, w tym 91 zagranicznych i 65 polskich. Stoczono łącznie 5256 walk. W pierwszym dniu zawodów rozegrany został turniej dziewcząt, w który brało udział 270 zawodniczek. W turnieju tym startowały również cztery nasze najmłodsze szpadzistki: Natalia Szydło, Anna Mroszczak, Natalia Żak oraz Katarzyna Czampiel wszystkie w kategorii młodziczek. Najlepiej spisała się Anna Mroszczak, która po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych przegrała dopiero w fazie pucharowej o 1/8 finału z Szolke Adrianną z Pałacu Młodzieży Katowice i ostatecznie zajęła bardzo dobre 13 miejsce.
Wyniki pozostałych zawodniczek:
36 miejsce Natalia Szydło
61 miejsce Natalia Żak
93 miejsce Katarzyna Czampiel
W drugim dniu rywalizacji w szpadzie chłopców przystąpiło 314 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski oraz Egiptu, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Rosji, Ukrainy, Litwy, Węgier, Niemiec, Szwecji i Wenezueli Bardzo dobrze spisali się w kategorii juniora młodszego zawodnicy RMKS-u, Krystian Fajkis, który zajął VI miejsce.
Kolejność:
1 Anton Franczuk (Ukraina)
2 Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
3 Ignacy Mielniczek
3 Jan Rospond (obaj KKS Kraków)
5 Alexander Farmer (Słowacja, BSK Martinengo)
6 Krystian Fajkis (RMKS Rybnik)
7 Nikita Czerepachow (Ukraina)
8 Daniel Ming (Wielka Brytania, England TA)

71 miejsce Mateusz Mańka
W kategorii młodzika startowało tylko dwóch rybnickim szermierzy. Niestety nie walczyli już tak dobrze jak ich starsi koledzy. Najlepiej spisał się Przemysław Trzepizur , który zajął ostatecznie 21 miejsce, przegrywając wejście do 1/16 finału z Aleksandrem Wiśniowskim (Start Opole) 12:10. Marcin Hunt zajął 41 miejsce
W kategorii wiekowej dzieci, najmłodsi rybniczanie walczyli bardzo dzielnie. Najlepiej spisał się Kacper Kordas, który przegrał dopiero w walce o podium z zawodnikiem Irwin Manieczki, Wojciechem Kolańczykiem 8:6 i ostatecznie zajął V miejsce. Bardzo dobre 14 miejsce zajął młodszy kolega Kacpra, Ryszard Kałuziński, który przegrał w walce o finałową „8” i zajął ostatecznie 14 miejsce. 46 miejsce zajął Jarosław Fajkis. Należy jednak podkreślić, że grupa ta trenuje stosunkowo krótko i każda zwycięska walka jest dla nich wielkim sukcesem.