Sesyjne – ściśle związane z konkretną wizytą użytkownika na stronie.

Aktualności

(26.05.2011)

IX Międzynarodowy Turniej Szermierczy Rybnik Cup

21 maja 2010 hali sportowej Mosiru Rybnik w Rybniku ? Boguszowicach odbył się XI Międzynarodowy Turniej szermierczy ?Rybnik CUP? w szpadzie dziewcząt i chłopców . Rybnicki turniej zgromadził na starcie 178 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski. Turniej ten odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Adama Fudalego, W zawodach nie zabrakło również najmłodszych szpadzistów i szpadzistek Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego ? sekcji szermierczej. Impreza była rozgrywana w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików.

W kategorii rocznika 99 i mł. fantastycznie walczył Jarosław Fajkis z RMKS – u , który po bardzo dobrych walkach przegrał dopiero w półfinale Aleksandrem Siudakiem z KKS Krakówi zajął ostatecznie 3 miejsce. W tej samej kategorii bardzo dobrze walczył klubowy kolega Jarka , Jakub Kołodziej, który przegrał w walce o podium z Ivo Janeckim również z KKS Kraków i zajął bardzo dobre 6 miejsce.

59 – Oleś Adam (UKS Rapier Rybnik)

W kategorii 97-98 chłopców najlepiej spisał się Kacper Kordas, który to po dobrych walkach przegrał z Karolem Fułatem z AKS –u Mikołów  w walce o 1/4 finału i zajął 13 miejsce. Nieco słabiej walczył tym razem Igor Tymusz, który zajął dopiero 34 miejsce.

8 Urban Karol MKS Gryf Mielec

W kategorii 97 -98 dziewcząt, naszych barw broniły Anna Mroszczak. Nasza zawodniczka  od początku turnieju nie była gościnna dla swoich rywalek wygrywając 5 z 6 walk  w fazie grupowej. W walkach pucharowych, dopiero w bardzo emocjonującym  pojedynku o finał nasza zawodniczka przegrała z Justyną Jagiełko z Pałacu Młodzieży Katowice 13:15 i zajęła 3 miejsce.

8 Przybyła Olga Pałac Młodzieży Katowice

W kategorii dziewcząt rocznika 99-01 najlepiej walczyła Dagmara Gabriel, która z turnieju na turniej pnie się w górę. Po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych, wygrała 5 z 6 pojedynków w eliminacji grupowej i została rozstawiona na 7 miejscu. W walkach pucharowych pechowo wpadła na liderkę klasyfikacji generalnej w tej kategorii wiekowej Julię Kyrcz z Piasta Gliwice, która to w eliminacji grupowej tez przegrała 1 walkę. Los sprawił, że Dagmara o wejście do finału musiała się zmierzyć się z zawodniczką z Piasta. Niestety tym razem lepsza okazała się Kyrcz wygrywając z Gabriel 8:4. Dagmara ostatecznie zajęła bardzo dobre 11 miejsce.

1Kyrcz Julia Piast Gliwice

2Kołodziej Dorota MDK Bytom

3Biesiada Izabela Piast Gliwice

3 Brych Barbara UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl.