Sesyjne – ściśle związane z konkretną wizytą użytkownika na stronie.

Aktualności

(13.12.2010)

Gwiazdka ze szpadą Gliwice 2010

W miniony weekend w Gliwicach odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy Gwiazdka ze szpadą w szpadzie dziewcząt i chłopców . W turnieju tym startowało 250 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski. W turnieju walczyli również najmłodsi szpadziści i szpadzistki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. W sobotę do rywalizacji przystąpili szpadziści. Nasi zawodnicy we wszystkich kategoriach zajęli bardzo dobre miejsca.

Najwyżej sklasyfikowany został Ryszard Kałuziński w kategorii dzieci, który w finałowej walce uległ Damianowi Michalakowi  z z UKS Start Opole  i ostatecznie zajął 2 miejsce. Bardzo dobrze spisali się również kadeci: Przemysław Trzepizur zajął 5 miejsce, natomiast Mikołaj Mroszczak 6 miejsce. W kategorii wiekowej młodzików wśród chłopców najlepiej walczył Kacper Kordas, który po przegranej o 1/8 finału zajął 13 miejsce.

7 Paweł Golec (Kolejarz Wrocław)
8 Aleksander Wiśniowski (UKS Start Opole)

.

16 miejsce Marcin Hunt RMKS Rybnik

Kategoria młodzików: (97-98)

Kolejność:
1 Maciej Golec (Kolejarz Wrocław)
2 Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice)
3 Marek Daniszewski (Muszkieter Gliwice)

2 Ryszard Kałuźiński (RMKS Rybnik)
3 Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki)
3 Michał Rachwalik (UKS Start Opole)
5 Piotr Zając (Zerwikaptur Kraków)
6 Bartłomiej Fryc (Pałac Młodzieży Tarnów)

48 m. Michał Golnik RMKS Rybnik

W drugim dni zawodów na start wyszły szpadzistki. Naszych barw broniła oczywiście Anna Mroszczak, która nieznacznie przegrał w półfinale z Justyną Jagiełko z Pałacu Młodzieży Katowice i zajęła 3 miejsce. Pomimo tego Ania nadal jest liderką w klasyfikacji generalnej  w kategorii młodziczek Polskiego Związku Szermierczego. W turnieju tym zadebiutowały zawodniczki UKS-u Rapier przy SP 5. W kategorii dzieci Jagoda Swoboda zajęła 20 miejsce, natomiast Laura Fajkis była 36.