Sesyjne – ściśle związane z konkretną wizytą użytkownika na stronie.

Aktualności

(09.12.2008)

Challenge Wratislavia Szpada dziewcząt i chłopców

W minioną czwartek i piątek we Wrocławiu rozegrany został XXXI Międzynarodowy Turniej Challenge Wratislaviaw szpadzie dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych (junior młodszy, młodzik, dzieci). Jest to największy turniej w tych kategoriach wiekowych w Europie.

W pierwszym dniu zawodów rozegrany został turniej dziewcząt, w który brało udział 293 zawodniczki. W turnieju tym startowały również cztery nasze najmłodsze szpadzistki: Natalia Szydło (kat. młodzik), Anna Mroszczak , Emilia Kucza oraz Katarzyna Czampiel (kat. dzieci). Najlepiej spisała się Anna Mroszczak, która po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych przegrała dopiero w fazie pucharowej o 1/16 finału z Aleksandrą Obońską (Coneco Częstochowa) i ostatecznie zajęła 20 miejsce.

Wyniki pozostałych zawodniczek:
48 miejsce Katarzyna Czampiel
49 miejsce Emilia Kucza
79 miejsce Natalia Szydło
(kat.młodzik)

W drugim dniu rywalizacji w szpadzie chłopców przystąpiło 295 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski oraz Egiptu, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Rosji, Ukrainy, Litwy, Węgier, Niemiec, Szwecji i Wenezueli. Bardzo dobrze spisali się w kategorii juniora młodszego zawodnicy RMKS-u, Maciej Brewczyk, który zajął III miejsce oraz Krystian Fajkis, który ukończył turniej na 6 miejscu. Turniej ten był zarazem ostatnim turniejem kwalifikacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tymi wynikami Maciek i Krystian potwierdzili, że będą się liczyli w walce o medale na OOM., które odbędą się pod koniec kwietnia w Obornikach Śląskich.

Miejsca pozostałych zawodników RMKS-u w tej kategorii:

30 miejsce Maciej Kotas
72 miejsce Naszkowski Kamil
87 miejsce Franke Mateusz
121 miejsce Bartosz Lasota
129 miejsce Mańka Mateusz

W kategorii młodzika rybnickim szermierzom nie poszło już tak dobrze, ale trzeba tu powiedzieć, że wszyscy zawodnicy zaczęli uprawiać szermierkę od półtora roku. Najlepiej w tej kategorii spisał się Przemysław Trzepizur , który zajął ostatecznie 32 miejsce, przegrywając wejście do 1/16 finału z Duggan Matt (England TA) 12:9

Wyniki pozostałych zawodników RMKS Rybnik kat. młodzik

50 miejsce Andrzejewski Cezary
53 miejsce Moskwa Aleksander
60 miejsce Mroszczak Mikołaj
61 miejsce Hunt Marcin
67 miejsce Orłowski Rafał

W kategorii wiekowej dzieci, najmłodsi rybniczanie walczyli bardzo dzielnie jednak już nie z takimi sukcesami jak ich starsi koledzy, zajęli kolejno: Ryszard Kałuziński (19 miejsce), Smorawski Błażej (36 miejsce), Kordas Kacper (39 miejsce), Fajkis Jarosław (63m) Należy jednak podkreślić, że grupa ta trenuje stosunkowo krótko i każda zwycięska walka jest dla nich wielkim sukcesem.